środa, 21 marca 2012

SUKCES: "Tu powstała Polska. Przewodnik dla dzieci"

"Tu powstała Polska. Przewodnik dla dzieci" to komiks zrealizowany dla Muzeum Archeologicznego w Poznaniu w celu promocji instytucji wśród dzieci, rozprowadzany za darmo w Wielkopolsce. Nakład 6000 (słownie: sześć tysięcy) sztuk, rok wydania 2011. Projekt sfinansowany przez UE z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.
Na album składają się cztery komiksy, narysowane przeze mnie do scenariuszy autorstwa: mojego ("Świta Światowida"); Mikołaja Tkacza ("Przedmioty z duszą"), Michała Rzecznika ("XVII prac Niegłosa"), Renaty Gąsiorowskiej ("Simehilhs Simbikius"). Przy Renacie sprawa o tyle ciekawa, że scenariusz dostałem w formie rozrysowanego mini-komiksu, a był on tak ładnie rozrysowany, że postanowiłem z owego bezwstydnie skorzystać. Tak proszę Państwa, 63 strony komiksu w 42 dni.

3 komentarze:

 1. dla dzieci, dla dzieci... taaaaaa
  ale gdzie takie cudo można zdobyć :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Najlepiej zadzwonić do Muzeum i zapytać ale już najlepiej to bezpośrednio u pani Agnieszki Krzyżaniak, która była koordynatorką projektu ze strony Muzeum. Telefon aktualny i na pewno działający to ten zaczynający się od od "5" na tej stronie: http://www.firmowa.eu/szkola/print.php?type=N&item_id=3440

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzięki, dzięki nie omieszkam zadzwonić :D
   do MASZINA bardzo chętnie coś zmaluję!
   ....muszę tylko osiągnąć dostateczny poziom
   abstrakcji( a jestem już blisko ;P)

   Usuń